Članovi Udruge OSI GS sudjelovali su 18.lipnja 2026. na XIX. susretu udruga osoba s tjelesnim invaliditetom Hrvatske „Bjelovar 2026.“ te u obilježavanju Dana otvorenih vrata Udruge tjelesnih invalida Bjelovar.
Program susreta započeo je zajedničkim doručkom i prigodnim druženjem sudionika iz različitih dijelova Hrvatske. Nakon uvodnog dijela održana su sportska natjecanja u nekoliko disciplina, među kojima su bile viseća kuglana, pikado i bacanje krugova. Sudionici su pokazali sportski duh, natjecateljski entuzijazam i međusobno uvažavanje, a susret je protekao u ugodnoj i prijateljskoj atmosferi.
U sklopu događanja održan je i Dan otvorenih vrata Udruge tjelesnih invalida Bjelovar, tijekom kojeg su sudionici imali priliku upoznati rad udruge, njezine aktivnosti i programe namijenjene osobama s invaliditetom.
Po završetku sportskih disciplina uslijedilo je proglašenje pobjednika i dodjela priznanja najuspješnijim natjecateljima. Zajednički ručak organiziran je u 14:00 sati, a druženje je nastavljeno uz glazbeni program i zabavu koja je trajala do 18:00 sati.
Sudjelovanje na ovakvim susretima iznimno je važno za promicanje aktivnog uključivanja osoba s invaliditetom u društveni život, poticanje rekreacije i sporta te jačanje suradnje i prijateljstva među udrugama iz cijele Hrvatske.
Foto: Facebook Slavonsko-brodska televizija