12. svibnja po prvi je puta u Hrvatskoj obilježen Nacionalni dan osoba s tjelesnim invaliditetom, s ciljem jačanja svijesti o pravima, mogućnostima i važnosti ravnopravnog uključivanja osoba s tjelesnim invaliditetom u društvo. Odluku o proglašenju 12. svibnja Nacionalnim danom donio je Hrvatski sabor početkom godine na inicijativu Hrvatskog saveza udruga osoba s tjelesnim invaliditetom. .